Onderzoeksgebied
Alle locaties die in aanmerking komen voor het bodemonderzoek krijgen een brief. Heeft u (nog) geen brief ontvangen? Dat kan. We voeren het onderzoek gefaseerd uit. We starten met een pilotfase, zie het donkergroene gebied op deze kaart:
Op de kaart hieronder of via deze link kunt u zien of uw tuin/locatie valt onder het onderzoeksgebied.
Komt u er niet uit, stuur dan een mail naar de ODMH.
Jazeker. Alle bewoners die in aanmerking komen voor het bodemonderzoek hebben een brief van ons gekregen, of krijgen deze nog. Eigenaren van huurwoningen krijgen een kopie van alle brieven zodat ook zij op de hoogte zijn.
Eerdere onderzoeken waren minder specifiek en veel informatie is verouderd. De onderzoeken hebben ook geen inzicht gegeven in de loodgehalten op individueel tuinniveau. Met uw medewerking krijgen we een duidelijk en actueel inzicht in de loodgehalten in de tuinen. Zonder deze gegevens kan niet worden beoordeeld of er mogelijke risico’s zijn voor de gezondheid. Ook helpt u mee uw leefomgeving toekomstbestendig te maken voor volgende generaties/bewoners.
Hier vindt u meer informatie over lood en gezondheid.
We voeren het bodemonderzoek in fasen uit. In de brief die wij u sturen om mee te doen met het onderzoek, staat voor wanneer wij graag een reactie van u ontvangen.
Door niet deel te nemen aan het bodemonderzoek ontbreekt een duidelijk en actueel inzicht. Ook kan niet worden beoordeeld of er mogelijke risico’s zijn voor de gezondheid.
Dat heeft zeker zin. Om goed zicht te krijgen op de hoeveelheid bodemlood willen wij in zo veel mogelijk tuinen een bodemonderzoek doen.
Daarbij zijn er nu waarschijnlijk geen risico's voor de gezondheid, omdat de grond is afgedekt. Maar als u van plan bent uw tuin aan te passen of volgende bewoners gaan de tuin onder handen nemen, dan is het goed om te weten of daar enig risico aan verbonden is.